Dziennikarz z wykształcenia

Carlos Ruiz Zafon z www.taniaksiazka.pl był dziennikarzem z wykształcenia. Przez pewien czas nawet związany był z tym zawodem, ale po jakimś czasie postanowił, że porzuci go na korzyść tworzenia scenariuszy teatralnych. Do tego dołączył pisanie własnych książek, które przyniosły mu ogromną popularność. Zmarły 19 czerwca 2020 roku w Los Angeles autor odszedł zbyt wcześniej, ponieważ mógł napisać jeszcze tak wiele wspaniałych książek, świadczących o jego wielkim talencie. Podstępna choroba – rak jelita grubego postanowiła, że teraz w niebiosach Zafon będzie tworzył swoje zachwycające powieści. Na ziemi pozostały nam po nim wspaniałe książki obyczajowe, jak “Trylogia Mgły”, czy też “Marina”. Autor był człowiekiem, który tworzył dla młodszych i dla starszych. W sumie to zawsze mówił, że tworzy dla ludzi, którzy kochają czytać ciekawe historie, bez względu na to ile ktoś ma lat. Po prostu liczyło się dla niego to, że ktoś lubił czytać. Wszystkie pozycje, jakie autor wydał z miejsca trafiały na listę bestsellerów zachwycając wielu czytelników w najróżniejszych zakątkach świata. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków.

Cień wiatru

To pierwszy tom, który wchodzi w skład “Trylogii Mgły”. To właśnie tutaj wszyscy czytelnicy mogą poznać młodego Daniela, który od najmłodszego wychowywany był w miłości do książek. W wieku dziesięciu lat jego ojciec zabrał go do jednej z księgarni, która nazywana jest Cmentarzem Zapomnianych Książek. Tak jak jego ojciec, tak i Daniel ma wybrać dla siebie książkę, która niejako ma się stać wyznacznikiem jego przyszłości. Wybór pada na dzieło niejakiego Juliana Caraxa “Cień wiatru”. Daniel jest zafascynowany książką. Jeszcze nie wie jak ta książka wpłynie na jego życie, sprowadzając na niego różne, nieoczekiwane historie, które nie zawsze będą należały do najradośniejszych.

Gra Anioła

Po raz kolejny Zafon zaprasza wszystkich do swojej ukochanej Barcelony. Co prawda w 1993 roku autor wyemigrował do Los Angeles, ale miłość do miejsca skąd pochodził na zawsze w nim pozostała. Czytelnik znowu będzie mógł odwiedzić Cmentarz Zapomnianych Książek. Tym razem głównym bohaterem staje się młody pisarz, który żyje swoją obsesyjną miłością. Kto jest jej celem? Pewnego razu autor otrzymuje zadanie napisania książki za bardzo dobre pieniądze. Tylko, że nie będzie to zwykła książka z jakimi do tej pory miał do czynienia. Za co wielki bogacz zapłaci mu fortunę? Czy młody bohater będzie w stanie poradzić sobie z tak ważnym zadaniem?

Ludzie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com