pokojewostrodzie_logo mapa_strony zadaj pytanie Ośrodek_Wypoczykowy_RUŚ
oferta atrakcje w ostródzie dojazd do stancji kontakt
Pokoje_u_Państwa_Podolskich
   


Ostróda to wymarzone miejsce do wypoczynku. Do atrakcji tego malowniczego miejsca należą zabytki: zamek krzyżacki, kościoły Świętego Dominika Savio, Najświętszej Marii Panny, ewangelicko-metodystyczny z wieżą widokową, zabytkowe kompleksy koszarowe z czasów pruskich.

Atrakcją jest również dziewicza przyroda, z bogatą florą i fauną. Miasto otoczone jest dziewięcioma jeziorami. Nad jeziorem "Sajmino" jest plaża miejska, nad jeziorem "Drwęckim", które wcina się głęboką zatoką w środek miasta znajduje się Przystań Żeglugi. Stąd rozpoczynają się rejsy Kanałem Ostródzko-Elbląskim z jedynymi na świecie czynnymi pochylniami. Pięć pochylni przenosi statki "po trawie" pokonując ponad 100-metrową różnicę poziomów wody między Ostródą i Elblągiem.


 

Statki kursują od 1 maja do 30 września, a rejs rozpoczyna się o godz. 8.00. Ceny rejsów :
Ostróda - Miłomłyn 25 zł,
Ostróda - Małdyty 45 zł,
Ostróda - Buczyniec - 60 zł,
Ostróda - Elbląg 85 zł.
Są bilety ulgowe. Można też odbyć dwugodzinny rejs po jeziorze Drwęckim w cenie 22 zł.


 

Dużą ozdobą sezonu letniego są liczne koncerty i happeningi na molo nad jeziorem Drwęckim, a tuż obok na nabrzeżu można posilić się w przytulnych tawernach i restauracjach. W mieście jest wiele pubów i restauracji o zróżnicowanym charakterze więc każdy znajdzie coś
dla siebie. W razie deszczu można skorzystać z basenu lub kręgielni. Ostróda dba o swoich gości oferując wiele imprez ogólnomiejskich.